זוכרים שלפני הרבה שנים היינו הולכים לקולנוע ויושבים על כיסאות מעץ?

היום בכל בתי הקולנוע יש כורסאות נוחות. זוהי ההרגשה לשבת באוכף Barefoot. לסוסה המאוד אהובה שלי mayday יש גב שקוע, ככה היא נולדה. אנשים שראו אותה הגיבו בדרך כלל בשאלה "למה את רוכבת על דבר כזה?". אני לא רק רוכבת עליה, אנחנו גם עובדות עפ"י תורתו של פט פרלי המאלף האמריקני ומגיעות לתקשורת נפלאה.

כשהתחלתי לרכב על מיידיי ראיתי שהאוכף שהיה לי יוצר נקודות לחץ ב withers. ניסיתי אוכפים אחרים וראיתי שמבנה הגב שלה גורם לאוכף לשקוע.

שמעתי על אוכפים ללא שלד עץ וניסיתי אחד של חברה אנגלית (אם אני זוכרת נכון). מאוד לא אהבתי את הדרך שבו הוא היה מונח על הסוסה וגם הישיבה בו הרגישה גבוהה, כמו על גמל.... מישהי אמרה לי שיש אוכפים ללא שלד עץ של חברת Barefoot, וכך הגעתי לרוני. מהרגע שראיתי את אוכפי Barefoot, הרגשתי שזה הפתרון. גם השמיכה שבה ניתן לשים ריפוד התואם את מבנה הסוס תרם רבות. היום אני יוצאת לרכב על סוסה מאושרת!

כבר מתחילת הרכיבה שומעים את הנשיפות המראות על רוגע, הסוסה הולכת בצעד פתוח ורואים שנוח לה. גם אם מכניסים יד מתחת לקידמת האוכף, מרגישים שאין לחץ. קודם מיידיי היתה רואה את האוכף ומתחילה לזוז, היום היא עומדת בסבלנות.

גם לרוכב, האוכף הזה נוח מאוד:

  • ישיבה כמו בכורסה
  • הקלה לאנשים שכואב להם הגב
  • ישיבה עמוקה ובטיחותית
  • ומצד שני מרגישים כל תנועה של הסוס.

פעם ראשונה שהרגשתי איך הסוס דוחף מאחור, או הרמת ראש לעומת הורדת ראש. אחרי שיש לך אוכף Barefoot כבר אי אפשר לחזור לאוכף עם שלד עץ, כמו שאי אפשר ללכת לקולנוע ולשבת על כיסא מעץ....

יעל חן-נעמן כפר ויתקין